piątek, 11 lipca 2014

Ostatni dzwonek na znalezienie wakacyjnej pracy marzeń

Boom na prace sezonowe w Polsce oraz za granicą trwa. Wśród wakacyjnych ofert pracy można znaleźć prawdziwe perełki – oferty pracy w krajach egzotycznych, luksusowych ośrodkach turystycznych i najpiękniejszych miejscach na ziemi. Jak dostać taką pracę i gdzie jej szukać – radzą eksperci Work Service.
Praca za granicą w atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą łączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki takiemu zatrudnieniu nie trzeba rezygnować z podróżowania kosztem zarabiania pieniędzy. Najbardziej popularnymi stanowiskami są: animator, ratownik, rezydent, a także kierowca. Stawki wynagrodzenia za miesiąc pracy są zróżnicowane i uzależnione od parametrów takich jak miejsce pracy, prestiż ośrodka turystycznego, lokalnie obowiązujące stawki, czy rodzaj wykonywanej pracy.
Ile mozna zarobic za granica na wakacjach
Co roku otrzymujemy wiele zapytań o tego typu prace od ludzi młodych, szczególnie studentów. Dla tych osób to jedna z niewielu możliwości na zwiedzanie świata przy minimalnych kosztach ponoszonych z tego tytułu. Nikogo już nie dziwi kelner mówiący po polsku w ośrodku na Wyspach Kanaryjskich, czy polskojęzyczny animator na greckiej plaży. Pracodawcy chwalą sobie współpracę z Polakami. Doceniają ich pracowitość i wysoką kulturę osobistą. Stopniowe bogacenie się społeczeństwa polskiego, a co za tym idzie coraz częstsze zagraniczne podróże spowodują, że prac sezonowych w atrakcyjnych miejscowościach za granicą będzie z roku na rok coraz więcej – mówi Krzysztof Inglot, dyrektor działu rozwoju rynków w Work Service. 
Jak nie dać się oszukać?
Praca w miejscach uchodzących za atrak­cyjne turystycznie wiąże się także z ryzykiem, które należy mieć na uwadze zanim wsiądziemy do samolotu. Każdy pracownik wyjeżdzający do pracy za granicą powinien wyposażyć się w niezbędnik zawierający ważne telefony alarmowe. Należy w tym celu sprawdzić strony internetowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych, upewniając się czy w miejscu, do którego wybieramy się do pracy istnieje placówka konsularna. Ponadto przydatne będą też kontakty do placówek medycznych, czy na policję. Warto poznać kulturę i obyczaje kraju, do którego wyjeżdżamy. Dzięki tej wiedzy unikniemy niespodzianek i poczujemy się pewniej w nowym otoczeniu. Szczególnie jest to istotne w krajach arabskich, w których lista rzeczy dozwolonych i karalnych może się znacznie różnić od zasad obowiązujących w Polsce, czy nawet w Europie. Podstawową zasadą w pracy za granicą, także w ośrodkach turystycznych, jest podpisanie umowy przed podjęciem pracy. Pracodawca (czy pośrednik) nie może wymagać od nas uiszczenia jakiejkolwiek kwoty jako kaucji przed podjęciem pracy. Wynagrodzenie wypłacane jest po przepracowanym okresie pracy, tygodniowo bądź miesięcznie.
Aby uniknąć niespodzianek na miejscu i wybrać pracę bezpieczną, u wiarygodnego pracodawcy, najlepiej nie szukać ofert na własną rękę. Agencje pracy dysponują ofertami pracy sezonowej również w tego typu miejscach i warto z nich skorzystać dla własnego bezpieczeństwa. Dobrym rozwiązaniem będzie także skontaktowanie się z biurami podróży, które prowadzą najwięcej rekrutacji do prac w popularnych turystycznie lokalizacjach.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz